Monday, January 25, 2016

بيست و چهار نفر از شهروندان بهائي گرگان، به 193 سال زندان محكوم شدند

24 نفر از شهروندان بهائي گرگان، به 193 سال زندان محكوم شدند.

1- شهنام جذباني(مینودشت)، به به ١١سال زندان
2- شيدا قدوسي(گرگان)، به به ١١سال زندان
3- فرح تبيانيان، به ۹ سال زندان
4- پونه ثنايي، به ۹ سال زندان
5- مونا امري حصاري، به ۹ سال زندان
6- بهنام حسني، به ۹ سال زندان
7- پريسا شهيدي، به ۹ سال زندان
8- مژده ظهوري، به ۹ سال زندان
9- پريوش شجاعي، به ۹ سال زندان
10- تينا موهبتي، به ۹ سال زندان
11- هنا عقيقيان( گرگان)، به ۹ سال زندان 
12- شهره صميمي( مينودشت)، به ۹ سال زندان
13- بيتا هدايتي، به ۹ سال زندان
14- وثاق سنايي، به ۹ سال زندان
15- هنا كوشكباغي( گنبد كاووس)، به ۹ سال زندان
16- روفيا پاكزادان، به ٦ سال زندان
17- سودابه مهدي نژاد، به ٦ سال زندان
18- ميترا نوري، به ٦ سال زندان
19- شيوا روحاني، به ٦ سال زندان
20- هوشمند دهقان، به ٦ سال زندان
21- مريم دهقان، به ٦ سال زندان
22- نازي تحقیقی ( گرگان)، به ٦ سال زندان
23- كامليا بيدل، به ٦ سال زندان  
24- نويد معلم (مینودشت)، به ٦ سال زندان
محکوم شدند.

------------------------------------------------------------------------------ 

احکام سنگین برای شهروندان بهایی گرگان صادر شد (+ گزارش کامل)
Bahainews
 January 24 at 5:19pm

به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز دادگاه انقلاب گرگان احکام سنگینی درخصوص شهروندان بهایی صادر کرد.

شهنام جذباني(مینودشت) و شيدا قدوسي(گرگان) هر کدام به به ١١سال زندان ، فرح تبيانيان، پونه ثنايي، مونا امري حصاري، بهنام حسني، پريسا شهيدي، مژده ظهوري، پريوش شجاعي، تينا موهبتي، هنا عقيقيان( گرگان)، شهره صميمي( مينودشت)، بيتا هدايتي، وثاق سنايي و هنا كوشكباغي( گنبد كاووس) به ۹ سال زندان و روفيا پاكزادان، سودابه مهدي نژاد، ميترا نوري، شيوا روحاني، هوشمند دهقان، مريم دهقان، نازي تحقیقی ( گرگان) كامليا بيدلي و نويد معلم (مینودشت) هر کدام به ٦ سال زندان محکوم شدند.

به گفته منابع مطلع این احکام قابل اعتراض بوده است و جمعا ۱۹۳ سال حبس تعزیری می باشد.

تعدادی از شهروندان بهایی که به احکام سنگین روبرو شده اند پیشتر همسر آنها نیز به زندان محکوم شده بودند و در حال حاضر دوران محکومیت خود را بدون یک روز مرخصی به سر می برند.
فرح سنایی همسر فرهمند سنایی ، پریسا شهیدی همسر کمال کاشانی و مژده ظهوری همسر فرهاد فهندژ می باشند و خانم شهره ضمیمی همسر شهنام جذبانی و خانم کاملیا بیدلی همسر نوید معلم از جمله کسانی هستند که به زندان محکوم شده اند. همچنین لازم به یادآوری است که پونه ثنایی و فرهمند ثنایی خواهر و برادر هستند.
نزدیک به بیست شهروند بهایی که پیشتر در شهرهای گرگان و همچنین گنبد کاووس در ۲۶ مهر ماه سال ۱۳۹۱ به صورت گسترده بازداشت شده بودند و این شهروندان با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده اند.

( مجموعه خبری بهائي‌نیوز)
به ما در مجموعه خبری بهائي‌نیوز ( Bahainews ) بپیوندید.
به ما در تلگرام نیز بپیوندید تا مطالب بدون فیلتر را در اختیار داشته باشد
https://telegram.me/bahainews


https://www.facebook.com/bahainews1/videos/683207211821372/
--------------------------------------------------------------------------------
دو دلنوشته برای شهروندان بهایی محکوم به ۱۹۳ سال زندان

خبرگزاری بهایی نیوز_ دو دلنوشته از پگاه ثنایی و امرالله حکمت شعار پس از اعلام احکام
۱۹۳ سال زندان از سوی دادگاه انقلاب گرگان به شهروندان بهایی که در اختیار بهایی نیوز قرار گرفته بدین شرح می باشد:

" امروز پس از گذشت
۱۲۰۰ روز از دستگیری و محاکمه ناعادلانه پدرم، باز ظلم و بی عدالتی من و خانواده ام را نشانه گرفت.
۹ سال حبس تعزیری برای مادرم...
زنی که در تمام زندگانیش چیزی جز عشق در قلب خود و اطرافیان نگاشت. ایمان دارم که بذرعشق او گل بی عدالتی نخواهد داد؛ ظلمی که به او و هم باورانش می شود، عاقبت شکوفه خواهد داد.
گل عشق می روید...
من ایمان دارم"

این یادداشت " پگاه ثنایی" فرزند بزرگ این خانواده است که پیشتر پدر ایشان به همراه
۷ شهروند بهایی دیگر به ۵ سال زندان و تبعید در زندان رجایی شهر محکوم شده اند و در روزهای گذشته دادگاه انقلاب گرگان نیز مادر این شهروند بهایی فرحناز تبیانیان را به ۹ سال زندان محکوم کرده است.

دلنوشته دیگری از سوی " امرالله حکمت شعار" که سالها ساکن گرگان و با برخی از این شهروندان بهایی نسبت داشته و با جمیع این محکومین به زندان دوستی چندین ساله دارد؛ که در اختیار خبرگزاری بهایی نیوز قرار گرفته است، بدین شرح می باشد:

"دلنوشته زیر را تقدیم نفوس مبارکی مینمایم که بخش وسیعی از قلب حقیرم به نامشان روشن و به یادشان گلشن است ( این عبد از سال
۶۲ تا کنون با جمیع احبّای آن سامان محشور و به لحاظ روحانی مدیونم)
شیدا شدن و بوثاق محبوب امکان در آمدن آسان نیست، باید در وادی عشق بر مرکب درد، در دشت و دمن به شیوایی فریاد هل من ناظرا ینظرنی سر داده، در صحراهای بی آب مهلک بیاد دوست چون پونه جویبار رحمانی، و مریم گلزار یزدانی، شمیم تسلیم و رضا انتشار داده جلوه یار دلربا در گلبرگهای کاملیا ظاهر دید. چه نیکوست این ساعت که پریسا، در وادی معرفت قدم گذاری و پریوش، به پرهای عبودیت طیران نمایی. این مژده از سما رحمت الهی به گوش میرسد که زمان فرح و سرور است چه که یار بی نقاب در جمع حاضر، ندای انظر ترانی سر داده. نوید یار پدیدار گشته، وعده الهی بر ظهور انبیاء سماوی وعود یافته، این نفوس بیتا، بهنامند و شهنام، بر سر بازار شهره آفاقند و در انجمن عالم بالا انجم میترا. پاکزادانند و هوشمند، آلوده به خاک نگردند، به نازی از یار زهر بلیات را چون سودابه زندگانی بنوشند، و به هنای مهربانی، نفحه بوستان سماوی به مشام عالم انسانی رسانند . آمالشان چنان است که مونای حقیقی به مآل گیتی پیوند خورد، ظلم نماند، بیداد به داد بدل گردد، سرداران به خونریزی مباهات ننمایند. این است صفت مشتاقان این است سبیل عارفان.
به فدای مهرتان امرالله"

بنابر گزارشی که پیشتر خبرگزاری بهایی نیوز اعلام کرده بود دادگاه انقلاب گرگان احکام سنگینی درخصوص شهروندان بهایی صادر کرده است.
شهنام جذباني(مینودشت) و شيدا قدوسي(گرگان) هر کدام به به ١١سال زندان ، فرح تبيانيان، پونه ثنايي، مونا امري حصاري، بهنام حسني، پريسا شهيدي، مژده ظهوري، پريوش شجاعي، تينا موهبتي، هنا عقيقيان( گرگان)، شهره صميمي( مينودشت)، بيتا هدايتي، وثاق سنايي و هنا كوشكباغي( گنبد كاووس) به
۹ سال زندان و روفيا پاكزادان، سودابه مهدي نژاد، ميترا نوري، شيوا روحاني، هوشمند دهقان، مريم دهقان، نازي تحقیقی ( گرگان) كامليا بيدلي و نويد معلم (مینودشت) هر کدام به ٦ سال زندان محکوم شدند.
به گفته منابع مطلع این احکام قابل اعتراض بوده است و جمعا
۱۹۳ سال حبس تعزیری می باشد.
تعدادی از شهروندان بهایی که به احکام سنگین روبرو شده اند پیشتر همسر آنها نیز به زندان محکوم شده بودندو در حال حاضر دوران محکومیت خود را بدون یک روز مرخصی به سر می برند.
فرح سنایی همسر فرهمند سنایی ،پریسا شهیدی همسر کمال کاشانی و مژده ظهوری همسر فرهاد فهندژ می باشند و خانم شهره ضمیمی همسر شهنام جذبانی و خانم کاملیا بیدلی همسر نوید معلم از جمله کسانی هستند که به زندان محکوم شده اند. همچنین لازم به یادآوری است که پونه ثنایی و فرهمند ثنایی خواهر و برادر هستند.
نزدیک به بیست شهروند بهایی که پیشتر در شهرهای گرگان و همچنین گنبد کاووس در
۲۶ مهر ماه سال ۱۳۹۱ به صورت گسترده بازداشت شده بودند و این شهروندان با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده اند.

( مجموعه خبری #بهایی_نیوز)
به ما در مجموعه خبری بهائي‌نیوز ( @
bahainews )بپیوندید.

به ما در تلگرام نیز بپیوندید تا مطالب بدون فیلتر را در اختیار داشته باشد
https://telegram.me/bahainews


-----------------------------------------------------------------

۲۴ بهائی در استان گلستان به زندان محکوم شدند


28 ژانویه 2016 - 08 بهمن 1394

دادگاه انقلاب گرگان مرکز استان گلستان در ایران، طی چند روز گذشته ۲۴ شهروند بهائی را بنا بر اتهاماتی نظیر عضویت در تشکیلات غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام در مجموع به ۱۹۳ سال زندان محکوم کرده است.
بر اساس حکم محسن قنبری، قاضی شعبه دوم دادگاه انقلاب گرگان، دو نفر از متهمان به نام‌های شهنام جذبانی و شیدا قدوسی هر کدام به ١١سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.
این افراد در پائیز سال ۱۳۹۱ در شهرهای گرگان، گنبد و مینودشت توسط اداره اطلاعات بازداشت، بازجویی و سپس به قید وثیقه آزاد شده بودند.
روند محاکمه‌ آنان به طور جداگانه از سال ۱۳۹۳ آغاز و حکم آنان اخیرا به طور دسته‌جمعی صادر شده است.
"همکاری با دول متخاصم از طرق کمک و فعالیت موثر در پیشبرد اهداف فرقه گرایانه و ضد اسلامی و ضد شیعی دولت‌های مستکبر و متخاصم" و "تبلیغ به نفع بهائیت و علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق مشارکت در اجرای طرح روحی در سطح استان گلستان" از جمله اتهامات این افراد است.
بهائیان می گویند ظرف چند سال گذشته هیچ‌گونه فعالیت گروهی یا تبلیغاتی در ایران نداشته‌اند.
سیمین فهندژ، سخنگوی جامعه جهانی بهائی در مقر سازمان ملل متحد در ژنو، به بی‏‌بی‌سی فارسی گفت: "این افراد فقط به خاطر بهائی بودن و عضویت در جامعه بهائی این احکام سنگین" را دریافت کرد‌ه‌اند.
بنا بر احکام صادره، فرح تبیانیان، پونه ثنایی، مونا امری حصاری، بهنام حسنی، پریسا شهیدی، مژده ظهوری، پریوش شجاعی، تینا موهبتی، هنا عقیقیان، شهره صمیمی، بیتا هدایتی، وثاق سنایی و هنا کوشک‌باغی نیز هر یک به ۹ سال زندان محکوم شده‌اند.
دادگاه همچنین برای روفیا پاکزادان، سودابه مهدی‌نژاد، میترا نوری، شیوا روحانی، هوشمند دهقان، مریم دهقان، نازی تحقیقی کاملیا بیدلی و نوید معلم هر یک ٦ سال حبس در نظر گرفته است.
بنا بر حکم دادگاه، متهمان ۲۰ رو فرصت دارند که از حکم صادره به دادگاه تجدید نظر شکایت کنند.
قربانعلی دری نجف آبادی دادستان وقت ایران در اسفند سال ۱۳۸۷ اعلام کرد فعالیت‌های تشکیلات بهائی در تمامی رده‌ها و نیز هر تشکیلات جایگزین آن غیر قانونی و ممنوع است.
قانون اساسی ایران بهائیان را به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت نمی‌شناسد.
مقام‌های جمهوری اسلامی بارها اتهام تبعیض علیه بهائیان که از طرف سازمان ملل متحد نیز مطرح می‌شود را رد کرده اند.
به نظر می‌رسد حکم دادگاه انقلاب استان گلستان یکی از سنگین‌ترین احکامی باشد که ظرف چند سال اخیر علیه بهائیان ایران صادر شده است.
بنا بر گزارش جدید دیده بان حقوق بشر، تا ماه ۲۰ نوامبر ۲۰۱۵ حد اقل ۷۴ بهائی در زندان‏های ‏ایران محبوس بوده‌اند، از جمله این بازداشت شدگان هفت سرپرست سابق جامعه بهائی هستند که در مرداد ۱۳۸۹ قاضی محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برای هر یک از آنان ۲۰ سال حبس تعیین کرد.

------------------------------------------------------------------------------- 
Foaad Haghighi
Baha'i News
Twenty four Baha'is in a court in Gorgan, Iran were sentenced to over 193 years, collectively.
These sentences are one of the heaviest rulings issued in the past few years, for Baha'is.
The names and the specific verdicts issued against these citizens are listed below:
Shahnam Jonbany (Minoodasht) and Shida Ghuddusi (Gorgan) each sentenced to 11 years in prison.
Farah Tebyanian, Pouneh Sanaei, Mona Amri Hesari, Behnam Hasani, Parisa Shahidi, Mojdeh Zouhori, Parivash Shojaei, Tina Mouhebati, Hana Aghighian (Gorgan), Vesagh Sanaie, Hana Kushkeh-baghi (Gonbad-e Kavoos) and Navid Moa’llemi (Minoodasht), each sentenced to 9 years in prison.
Rufia Pakzadan, Soudabeh Mehdinejad, Mitra Nouri, Shiva Rohani, Houshmand Dehghan, Maryam Dehghan, Nazi Khalkhy (Gorgan), Kamilia Bideli and Shohreh Samimi (Minoodasht) each were sentenced to 6 years in prison.
According to informed sources, these verdicts are subject to appeal.
Nearly twenty Baha'is in Gorgan and Gonbad-e Kavoos were arrested earlier on 26 Mehr, 1391 Shamsi (Oct. 17, 2012) are released on bail on a temporary basis.
(Translation:Foaad Haghighi)


-----------------------------------------------------------------Heavy Sentences Imposed on Baha’is of Gorgan, Gonbad-e Qabus and Minudasht

Source: bahaicamp.com
Translation by Iran Press Watch
Gorgan (1)
According to a report from the “NO to the Harassment and Imprisonment of Baha’is in Iran” Campaign, citing Baha’i News: 24 Baha’is have been sentenced to over 193 years of imprisonment in total by a court in Gorgan.
These are among the heaviest sentences issued in the past few years against Baha’i citizens.
The names of these citizens and the sentences issued against them are as follows:
Shayda Ghoddusi from Gorgan and Shahnam Jazbani from Minudasht have been sentenced to 11 years in prison.
Pooneh Sanaei, Farah Tebyanian, Parisa Shahidi, Behnam Hosni, Mona Amri Hesari, Mojdeh Zohouri, Parivash Shojaei, Tina Mohebati and Hana Aghighian from Gorgan, Bita Hedayati, Vesagh Sanaei and Hana Koushkehbaghi from Gonbad-e Qabus, and Navid Moalemi from Minudasht have been sentenced to 9 years in prison.
Roufia Pakzadan, Soudabeh Mehdinejad (Maveddat), Mitra Nouri, Shiva Rohani, Maryam Dehghan, Hooshmand Dehghan and Nazi Khalaji from Gorgan, Camelia Bideli and Shohreh Samimi from Minudasht have been sentenced to 6 years in prison.
According to informed sources, these sentences can be appealed. Nearly twenty Baha’i were arrested on Oct 17, 2012 in Gorgan and Gonbad-e Qabus in a wide crackdown on Baha’is in the region, and later released on bail on a temporary basis.
No comments:

Post a Comment